Berdan Mardini'nin avukatı Nezir Burak Beliktay, yaptığı yazılı açıklamada, "Ülkemizin değerli sanatçılarından müvekkilimiz Berdan Mardini'nin boşanma süreci ile ilgili bir kısım ulusal basın ve ajanslarında yapılan haberlere ilişkin kamuoyuna açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur." denildi.

İlgili haberimizi okumak için tıklayınız.

Evliliklerinde şiddetli geçimsizlik olduğu vurgulanan açıklamada, "Taraflar arasında evliliklerinin başlangıcında bulunan duygu ve düşünce birliği zamanla yerini fikri çatışmaya bırakmış olup şiddetli geçimsizlik halinin doğması sebebiyle ortak yaşam her iki taraf açısından da çekilemez hale gelmiştir." denildi.

Çocukların babada kalması yönünde fikir birliğine varıldığı belirtilen açıklamada, "Evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle taraflar ayrılma kararı almışlardır. Taraflar boşanmanın mali ve sair sonuçları ile velayetin babada kalması hususlarında mutabık kalarak anlaşmalı boşanma yoluyla 29 Mart 2021 tarihinde evliliklerini sonlandırmışlardır. Bu süreçte müvekkilimiz hakkında sosyal medya ve basın organlarında hakaret ve iftirada bulunan kişilerle ilgili yasal haklarımızı kullanacağımızı önemli bildiririz" denildi.

Ne olmuştu?

Berdan Mardini 2010 yılında Fatoş Mardini ile yaptığı evlilikte biri kız biri erkek iki çocuğu var.

Mardini çiftinin uzun zamandır yaşadıkları şiddetli geçimsizlik nedeniyle bir dargın bir barışık yaşıyordu. Çocukları için evliliklerine süre tanıyan çift evliliği daha fazla sürdürmeyi başaramayarak ayrılık kararı aldı.

Ayrı evlerde yaşamaya başlayan çiftin, dava açmaya hazırlanıyor.

Berdan Mardini, sosyal medya hesabı instagram'dan eşi Fatoş Mardini'ye ait tüm fotoğrafları silerek takipten çıktı.