Sarıtaşlı paylaştığı tweet ile 15 Temmuz'da gerçekleşen FETÖ darbesinde darbeci Semih Terzi'ye sahip çıkarak kritik bir göreve imza attıktan sonra şehit düşen 15 Temmuz Kahramanı Astsubay Ömer Halisdemir'e "asıl darbeci" ithamında bulundu. Sarıtaşlı'nın paylaşımı sosyal medyada büyük yankı bulurken partisi de harekete geçti.

15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştirerek FETÖ'cü Semih Terzi'yi öldüren Ömer Halis Demir'e "asıl darbeci" diyen İYİ Parti Tokat İl başkan Yardımcısı Uğur Songül Sarıtaşlı, sosyal medyada infiale neden oldu.

Sarıtaşlı paylaştığı tweette "Semih Terzi'nin tersine asıl darbecinin Ömer Halisdemir olduğunu da biliyorsunuz di mi?" sözleriyle alenen FETÖ'ye destek çıktı. Gelen tepkiler üzerine Sarıtaşlı hesabını kapattı.

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, sosyal medya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İYİ Parti Tokat İl Başkanlığı, şehit Ömer Halisdemir hakkında yanlış beyanda bulunan il yöneticisini "kesin ihraç talebi ile" disipline sevk etti. Gereği yapılmış" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Tokat İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Uğur Songül Santaşlı, Twitter hesabında 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Halisdemir hakkında akıl ve vicdan sahibi hiçbir Türk vatandaşının kabul edemeyeceği, İl teşkilatımız, ve bütün İyi Parti camiasını derinden özen oldukça çirkin bir paylaşımda bulunmuştur. Şehidimiz Ömer Halisdemir Türk milletinin Anadolu coğrafyasındaki varoluş mücadelesinin milyonlarca şehidinden birisidir. Ayni zamanda şehidimiz Ömer Halisdemir Türk milletinin yiğit evlatlarının bundan böyle darbeye kanları ve canları pahasına müsaade etmeyeceğini gösteren öncü bir şehidimizdir. Bu topraklarda varlığımızı borçlu olduğumuz, şehitlerimize yönelik saygısızlığı asla ve kat'a kabul etmeyeceğimiz bilinmelidir. Bu çirkin paylaşımdan haberdar olduğumuz an itibarıyla bahse konu kişiyi kesin ihraç istemiyle disipline sevk ettiğimizi ve bundan sonrasını yüce Türk adaletine bıraktığımızı kamuoyuna duyururuz"