Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarla Arnavutluk'a kaçması iddiaları ve VeBitcoin'e yönelik soruşturmanın başlamasının ardıdnan, ön satışını gerçekleştiren GLDX Token için alım satım işlemleri durduruldu. 

Haber Global'in haberine göre, yatırımcılar paralarını geri alamazken, platforma erişim sağlanamıyor. GLDX'i tavsiye eden hesaplara tepki gösteren yatırımcılar, Thodex kullanıcıları gibi dolandırılmaktan korkuyor. 

Goldexcoin konuyla ilgili internet sitesinde yayınladığı açıklamada, erişim engeliyle ilgili kendini savunarak,  mükerrer işlemler ile sistemsel problemler gerekçesiyle sorun giderici çalışmaların başlatıldığını savundu. Şirket, müşterilerinin herhangi bir kaybının söz konusu olmadığını bildirdi.

GLDX'in açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"23.04.2021 Saat 19.20 de açılışını yaptığımız Gldx Token'in alım satımında siz değerli kullanıcılarımızın da şahit olduğu gibi sistemsel problem yaşanmıştır. Gece boyu yapılan incelemeler sonucu bazı hesaplar da mükerrer işlemler tespit edilmiştir. Hem piyasa yapıcı hem de piyasa alıcı tarafında her hangi bir hak kaybına sebep olmamak için 23.04.2021 saat 19.20 den itibaren yapılan tüm işlemler geri çevrilecektir. Bu işlemler sadece Gldx Token için yapılacaktır. Diğer tüm alım satımlar aktiftir.

Kullanıcılarımızın tüm varlıkları soğuk cüzdandadır. Herhangi bir kayıp söz konusu değildir. Dileyen kullanıcılarımızın talep etmeleri doğrultusunda yapmış oldukları yatırım miktarı taraflarına iade edilecektir. Sistemimiz de gerekli iyileştirmeler yapıldıktan sonra Gldx Token'in tekrar alım satıma açılacağını tüm kullanıcılarımıza bildiririz. Bizi takip etmeye devam edin.Goldexco.in Ailesi."